Pościel antyalergiczna jest doskonałym wyborem dla osób, które przez swoją alergię odczuwają dyskomfort podczas snu. Taki produkt skutecznie eliminuje roztocza, które powodują swędzące zmiany skórne i pozwalają na spokojny sen.
Pościel antyalergiczna
W zwykłej pościeli głównym czynnikiem uczulającym są roztocza, czyli małe pajęczaki, które zostawiają alergizujące odchody. Podczas snu odpada z naszego ciała złuszczony naskórek, który jest pożywieniem dla tych żyjątek, przez co pościel jest dla nich doskonałym miejscem do życia. Typowymi objawami nieodpowiedniej pościeli są: kichanie, swędząca wysypka, łzawienie oczu oraz kaszel. Takie objawy zdecydowanie utrudniają spokojny sen. Oprócz małych żyjątek, sam materiał z którego przedmiot jest wykonany może uczulać. Często występującym uczuleniem jest alergia na naturalną wełnę.
Podstawową czynnością zmniejszającą objawy alergii jest częste pranie pościeli. W temperaturze około 55 stopni Celcjusza małe pajęczaki umierają, więc warto sprawdzić czy kupowaną pościel można prać w tej temperaturze. Do wypełnienia pościeli antyalergicznej używany jest specjalny wkład, który działa zabójcza dla roztoczy. Jak można sprawdzić czy pościel jest na pewno antyalergiczna i wysokiej jakości? Najlepiej zapytać sprzedawcy o odpowiednie atesty.
Pościel naturalna
Niektóre pościele stworzone są z wełny merynosa, kozy kaszmirskiej lub wełny wielbłąda. W tych materiałach znajduje się lanolina, która skutecznie nie pozwala na zadomowienie się w niej roztoczy. Zaletą tych surowców jest także to, że odpychają od siebie kurz, więc pościel nie musi być tak często prana, a sama w sobie jest bardzo trwała i wytrzymała. Przed zakupem takiego posłania należy najpierw sprawdzić, czy czasem nie występuje u nas reakcja alergiczna na wełnę lub lanolinę.
Wkłady bambusowe, lniane lub jedwabne oprócz tego, że posiadają właściwości antyalergiczne, są zdecydowanie pro ekologiczne. Pościele te dodatkowo wspomagają regulowanie temperatury ciała i bardzo dobrze trzymają ciepło. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest cena, ponieważ te produkty są zdecydowanie droższe od wcześniej omawianych.
Przed zakupem pościeli antyalergicznej warto zasięgnąć opinii alergologa, który profesjonalnie pomoże w wyborze odpowiedniego produktu.
Kołdra całoroczna czy sezonowa?
Przed zakupem pościeli antyalergicznej należy jeszcze zdecydować, czy potrzebujemy jednej kołdry całorocznej czy dwóch sezonowych. Kołdra całoroczna składa się najczęściej z dwóch warstw spinanych ze sobą, przez co możemy regulować temperaturę podczas cieplejszej i zimniejszej pory roku.